Ještě neberete karty? Kdo bere, tomu rostou tržby!

Vzpomínáte na čtvrtý díl Básníků, ve kterých je legendární Štěpán Šafránek konfrontován otázkou: „Budete platit šekem nebo kešem?“? Odpověď: „No…asi penězma“ dodnes budí úsměv, scénka poukazovala na porevoluční období, kdy se začalo platit nejen hotovými penězi a kdy se anglické pojmy pozvolna prokousávaly do našeho slovníku.

Peníze v hotovosti hrají samozřejmě nadále značnou roli, nicméně platba platební kartou se v našich zeměpisných šířkách a délkách stala natolik obvyklou, že už se nad ní dnes nikdo nepozastaví. Peníze nám obvykle ve formě výplaty chodí na bankovní účet a je zkrátka logičtější a rychlejší platit kartou než vybírat peníze z banky či bankomatu a teprve poté platit. Ba co víc – nezávislé studie říkají (a praxe potvrzuje), že pokud platí zákazník platební kartou, obvykle nakoupí víc a možnost akceptace platební karty tak způsobuje až 30% nárůst tržeb v maloobchodě. Jednoduše řečeno – hotové peníze, jenž mizí z peněženky, zákazník hůře snáší, než když peníze mizí tak trochu virtuálně na platební kartě. Další studie zase říká, že 93 % Čechů vlastní jednu nebo dokonce více platebních karet a používají je především pro platby v obchodech. 70 % Čechů pak platí minimálně jednou týdně prostřednictvím platební karty. Tam, kde možnost platby kartou existuje, zákazník jí využije. A kdo by nechtěl získat až 30 % v tržbách navíc?

Teď můžete zákazníkům nabídnout přesně to, po čem jejich srdce prahne – ať už budou chtít platit hotově nebo kartou, vy jste připraveni na všechno. Navíc s GEKON MP200 získáte bezkonkurenční bankovní poplatky za platbu kartou, které jsou přibližně o 25% nižší, než je dnes v Čechách běžné.

Zdroj dat: (NMS Market Research)

03.08.2017